راهنمای استفاده از خدمات وب سایت و نقشه راه برای یادگیری زبان

راهنمای ثبت‌نام در وب‌سایت

ثبت‌نام در حالت دسکتاپ و موبایل

با سلام خدمت شما دوست عزیز. به وب سایت سرزمین ترجمه خوش اومدین. برای اینکه تجربه خوبی از ورود به سایت و ثبت نام در دوره های آموزشی داشته باشید، ویدئوی های زیر رو تهیه کردیم که به شما کمک میکنه با  تلفن همراه یا کامپیوتر به راحتی در سایت عضو بشین و یا در دوره ای ثبت نام کنید. دقت کنید که مسیر ثبت نام در دوره ها به همین شیوه ای هست که در ویدئوها توضیح دادیم. یعنی حتی اگر دوره ای در سایت هست که به صورت آموزش رایگان در اختیار زبان آموزان قرار دادیم، باز هم به همین شیوه ثبت نام خودتون رو تکمیل کنید. از همراهی شما سپاسگزارم.  

راهنمای ثبت‌نام در حالت دسکتاپ

پخش ویدیو

راهنمای ثبت‌نام در حالت موبایل

پخش ویدیو

راهنمای خرید از وب‌سایت

خرید در حالت دسکتاپ و موبایل

راهنمای خرید در حالت دسکتاپ

پخش ویدیو

راهنمای خرید در حالت موبایل

پخش ویدیو

پس از تراکنش موفق، دوره شما در پنل کاربری تان قرار گرفته است. از مراحل زیر به دوره خود دسترسی خواهید داشت:

  1. ورود به حساب کاربری با شماره موبایل یا آدرس ایمیل، وارد کردن رمز یکبار مصرف
  2. کلیک بر روی منوی گوشه سمت راست
  3. کلیک بر روی گزینه مشاهده دوره ها
  4. دوره ثبت نامی خود را خواهید دید. بر روی آن کلیک کنید تا وارد صفحه دوره شوید.هم اکنون به دوره دسترسی دارید.

کدام دوره برای من مناسب است؟

نقشه راه و مسیر درست یادگیری زبان

اول از همه بهتون تبریک میگم که تصمیم گرفتید برای  کسب مهارت زبان و در نتیجه رشد فردی و کاری خودتون وقت بگذارید. در ادامه قصد دارم مختصر و مفید درباره دوره های آموزشی  سایت توضیح بدم تا با آگاهی، مسیر خودتون رو پیدا کنید و با انتخاب درست،  به هدفتون برسید. برای توضیحات تکمیلی هر دوره، می تونید بر روی لینک دوره ها کلیک کنید. من در وب سایت سرزمین ترجمه تمام تلاشم رو می کنم که در این مسیر پرچالش در کنارتون باشم. طوری که در این مسیر مستقل بشین و وقت و انرژی خودتون رو با  آزمون و خطا  هدر ندین. در اینجا، با فرض اینکه سطح زبان شما صفر باشه، نقشه یادگیری زبان  رو  توضیح میدم. حتی اگر سطح زبان تون صفر هم نباشه، ادامه  مطالب میتونه بهتون کمک کنه و هر جای این مسیر که باشید، قدم های بعدی برای شماست. 

آموزش های وب سایت برای گروه سنی مختلف به طور اختصاصی طراحی شدن. مخاطب دوره های آموزشی هم مشخصه که می تونه یکی از این موارد باشه: 

  1. آموزش زبان برای بزرگسالان: می توانید با آموزش های سطح بندی شده وب سایت پیش بروید.
  2. آموزش برای مدرسین زبان: با توجه به نیاز خود و یا زبان آموزتان، دوره  مناسب را انتخاب کنید. 
  3. آموزش برای والدین و فرزندان: برای یادگیری در محیط منزل   و در کنار سایر اعضای خانواده طراحی شده است. 

۱. آموزش زبان برای بزرگسالان

گام اول:

ما با گوش هامون یاد می گیریم که چطور حرف بزنیم. ما آنچه که می شنویم رو می تونیم تکرار کنیم و به زبون بیاریم.  پس قدم اول ظاهرا باید گوش کردن به  انگلیسی باشه. منتها هنوز گوش هامون به صدا، لهجه و تلفظ انگلیسی عادت ندارن و حتی با وجود متن انگلیسی اون فایل صوتی، باز هم متوجه منظور گوینده نمیشیم. در این مرحله،  لازمه با  الگوی جملات، معنی واژگان و تلفظ شون  آشنا باشیم تا بفهمیم گوینده چی میگه.  تا امروز من برای زبان آموزان سه آموزش رو طراحی کردم. هریک از این آموزش ها کاملا هدفمند و با توجه به تجربه و بر اساس استانداردهای علمی در حوزه آموزش طراحی شدن  و در  آینده آموزش ها بیشتر هم خواهد شد.  در گام اول، زبان آموز باید  موارد زیر رو بگذرونه تا از پایه (صفر) به سطح متوسط برسه. 

۱. معجون گِرمَک ( ترکیب گرامر + مکالمه) : آموزش گرامر  از صفر ویژه  مکالمه 

۲.  خواندن داستان های کوتاه انگلیسی  (آموزش کامل کتاب داستان Steps to Understanding):   توانایی درک مطلب

۳. آموزش جلد اول کتاب  Key Words for Fluency : آشنایی با واژگان روزمره از صفر 

۴. آموزش با کارتون Peppa Pig: تقویت شنیداری + آموزش مکالمه 

در پایان این ۴ دوره آموزشی، شما از سطح صفر به سطح متوسط رو به بالا رسیده اید و آمادگی دارید که از سطح متوسط به سطح پیشرفته حرکت کنید.  همانطور که می بینید، در گام اول من وعده رسیدن از صفر به صد  را به شما  نمی دهم. بلکه از صفر به سطح بسیار خوبی می رسید و آمادگی و قدرت گام برداشتن  به مرحله بعد را خواهید داشت.  قرار نیست حجم زیادی از مطالب عرضه شود و زبان آموز دچار انباشت اطلاعات شود. قرار است  تا این مرحله هر آنچه می آموزد را جذب کند. چرا که ذهن ما توان  دریافت حجم زیادی از مطالب جدید آن هم به صورت یکجا را نخواهد داشت. بلکه قدم قدم، پس از تسلط بر یک مرحله، آمادگی دارد تا وارد مرحله بعدی شود. پس هدف من هم این است که زبان آموز بی  آنکه حجم زیاد مطالب او را دلزده کند، به تدریج زبان انگلیسی در ذهنش نهادینه شود. درست مانند زبان مادری. پس در گام اول، من برای ایجاد و تقویت هر ۴ مهارت زبانی، (خواندن، شنیدن، گفتن و نوشتن)، برنامه  ریزی  کرده ام ( البته امکان تهیه بسته جامع – هر سه گام- نیز فراهم شد).   

گام دوم:

در این مرحله،  چنانچه طبق الگوی بالا با تدریس من پیش رفته باشید، آمادگی دارید تا با منابع  گام دوم مسیر را ادامه دهید.  شاید هم به تازگی به جمع زبان آموزان ما پیوسته باشید و در حال حاضر  خود را آماده گام دوم می دانید.  در واقع در این سطح، انتظار می رود زبان آموز بتواند  به صورت عادی انگلیسی حرف بزند. در گام دوم،  هدف  افزایش دایره واژگانی، ارتقاء سطح مکالمه، یادگیری بیشتر و افزودن اصطلاحات رایج و کاربردی به مکالمه  است. بدین منظور، دوره های زیر در حال حاضر در وب سایت در دسترس هستند. در آینده ، آموزش های بیشتر و با اهداف حرفه ای خواهیم داشت. 

۵. آموزش کتاب English Conversation:  چالش مکالمه  ۱۴ درس در دو هفته 

۶.  آموزش کامل کتاب Speak English Around Town به همراه بریده های فیلم زبان اصلی:  آموزش بیش از ۳۲۵ اصطلاح برای ۲۵ موقعیت شهری

گام سوم:

زبان برای زندگی، کسب مهارت های فردی، اهداف حرفه ای و …

۲. آموزش برای مدرسین زبان

چنانچه مدرس زبان هستید و می خواهید سطح خود و یا زبان آموز بزرگسال خود را ارتقا دهید، از آموزش های ویژه بزرگسالان استفاده نمایید. (در همین صفحه با عنوان آموزش برای بزرگسالان) اگر هم که مدرس زبان کودک و نوجوان باشید، دوره های آموزشی ویژه والدین و فرزند را (در ادامه  همین صفحه) بررسی نمایید.  در ضمن، در همین بخش می توانید آموزش زبان در مدرسه  (در مقاطع هفتم، هشتم و نهم)  را مشاهده نمایید.  

۳. آموزش برای والدین و فرزندان

بهترین مکان برای یادگیری زبان انگلیسی، محیط خانه است همان جایی که همه ما زبان مادری مان را فراگرفتیم و بهترین مدرس ها همان نزدیک ترین افراد زندگی مان هستند که زبان مادری را به ما آموختند. پس اگر می خواهید فرزندتان زبان جدیدی فراگیرد، دوباره همان روش زبان اول را به کار ببندید. یعنی برایش قصه بخوانید، بگذارید کارتون تماشا کند و با او حرف بزنید، البته این بار به زبان انگلیسی. من در این مسیر در کنار شما هستم تا اول خودتان بیاموزید و به فرزندتان کمک کنید که زبان دیگری را فراگیرد. اصلا هم نگران نباشید که ممکن است بر روی زبان مادری اش تاثیر منفی بگذارد. چون به اندازه کافی زبان اول در محیط، غلبه دارد. 

شهر کامیون ها: ۸۲ کتاب قصه انگلیسی دوزبانه صوتی-تصویری (۳ سال به بالا)

فلای گای (قصه های آقا مگسه): ۱۰ کتاب داستان انگلیسی دوزبانه صوتی- تصویری (۶ سال به بالا)

یادگیری با یک کارتون سریالی کاملا خانوادگی- مناسب برای یادگیری تمام اعضای خانواده: آموزش با کارتونِ پپا پیگ

آموزش با کتاب: آموزش جامع کتاب (Family and Friends (Starter

آموزش با کتاب: آموزش جامع کتاب Family and Friends (1)، به همراه ۴ کتاب داستان

آموزش زبانِ مدرسه: در مقاطع هفتم، هشتم و نهم

توصیه می کنم، ویدیوی زیر را تماشا کنید: “چطور به کودکان، زبان انگلیسی بیاموزیم؟”

توجه:

 آموزش های رایگان در وب سایت، بخشی از مسیر یادگیری شما در این نقشه راه به شمار می رود. اکتفا کردن به یک آموزش، شما را از سایر آموزش ها بی نیاز نمی کند. چرا که هر کدام با هدفی اختصاصی طراحی شده اند.  چون ماهیت زبان، تنوع مطالب است. بنابراین، هر بار، یکی از این موارد متنوع را مورد تمرکز قرار می دهیم. مثلا یک آموزش به صورت اختصاصی به توانایی درک مطلب و خواندن متن می پردازد. دیگری ایجاد و  افزایش دامنه لغت ، مورد دیگر  ایجاد و تقویت مهارت شنیداری…   بنابراین، برای کسب نتیجه بهتر،  با توجه به نیاز آموزشی خود یک تصمیم درست بگیرید و به آن پایبند باشید. 

آموزش ها طوری طراحی شده اند که اگر به هر دلیلی زبان آموز امکان شرکت در کلاس حضوری را ندارد، بتواند به صورت خودخوان مطالعه کند.  با این حال، همچنان می تواند به عنوان منبع کمک آموزشی مفیدی برای زبان آموزان، مدرسین زبان و والدین به شمار رود. 

کسانی که می خواهند به صورت مستقیم با مدرس، کلاس آنلاین بگیرند. 

بلاگ وب سایت سرزمین ترجمه